خانه / اخبار / پیش نویس ISO/CD 19744-1 جهت رای گیری بر روی پورتال سازمان ایزو قرار گرفت

پیش نویس ISO/CD 19744-1 جهت رای گیری بر روی پورتال سازمان ایزو قرار گرفت

پیش نویس تهیه شده توسط متخصصان کشورمان برای استاندارد ISO 19744-1 در مرحله CD جهت رای گیری بر روی پورتال سازمان ایزو قرار داده شد. این استاندارد مربوط به آزمون ماشین های خان کشی عمودی خارجی مجهز به کنترل عددی با شماره و عنوان زیر می باشد:

ISO/CD 19744-1: Test conditions for numerically controlled broaching machines — Testing of the accuracy — Part 1: Vertical surface type broaching machines

از سوی دبیرخانه بین الملل کمیته ISO/TC 39/SC 2 مهلت نهایی اعلام نظر و رای کشورهای عضو کمیته، ۱۵ مارس ۲۰۱۸ مقارن با ۲۴ اسفندماه ۹۶ تعیین شده است. نتیجه این رای گیری و کامنتهای ارائه شده از سوی کشورهای مختلف در اجلاسیه آتی کمیته ISO/TC 39/SC 2 با عنوان “شرایط آزمون ماشینهای ابزار برش فلزات” در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ در سندویکن سوئد به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.

شایان ذکر است که در جریان هشتادویکمین اجلاسیه کمیته ISO/TC 39/SC 2 در شی ان چین از ۱ الی ۵ آبان ماه سال ۹۶، با توجه به کامنت های دریافتی در خصوص پیش نویس استاندارد ISO/WD 19744-1.2  کمیته ISO/TC 39/SC 2 مصوب نمود که پیش نویس بعدی این استاندارد در مرحله CD به رای گذاشته شود.

گفتنی است که آقای مهندس مرتضی دشتی زاده مسوولیت رهبری پروژه تدوین این سند را به عهده دارد.