خانه / اخبار / پیش نویس استاندارد ISO 19744-1 در مرحله WD تایید شد و به CD رسید

پیش نویس استاندارد ISO 19744-1 در مرحله WD تایید شد و به CD رسید

پس از رای گیری رسمی در خصوص پیش نویس ISO/WD 19744-1.2، کامنتهای دریافت شده در خلال اجلاسیه ۸۱ کمیته فرعی ۲ در شی ان چین به بحث گذاشته شد.

عنوان کامل این پیش نویس به شرح زیر می باشد:

ISO/WD 19744-1.2: Test conditions for numerically controlled broaching machines – Testing of the accuracy – Part 1: Vertical surface type broaching machines

در روز چهارم این اجلاسیه در تاریخ چهارم آبان ماه ۹۶، ۴۴ کامنت دریافت شده از کشورهای آمریکا، آلمان، اتریش و سوئیس بررسی شد و در نهایت با اجماع عمومی کمیته، این پیش نویس مورد تایید قرار گرفت و طبق مصوبه ۷ اجلاسیه شی ان مقرر شد که پیش نویس CD آن تا نوزدهم ماه ژانویه ۲۰۱۸ از سوی رهبر پروژه در اختیار کمیته قرار داده شود. طبق زمان بندی انجام شده، پیش نویس این استاندارد در مرحله CD و کامنتهای اصلاحی آن در هشتادودومین اجلاسیه کمیته فرعی ۲ در کشور سوئد به بحث گذاشته خواهد شد.

لازم به توضیح است که این استاندارد مربوط به آزمون ماشین های خان کشی عمودی خارجی مجهز به کنترل عددی می باشد که پیش نویس آن توسط متخصصان کشورمان تهیه و به سازمان ایزو ارسال شده بود.  آقای مهندس مرتضی دشتی زاده مسوولیت رهبری پروژه تدوین این سند را به عهده دارد.