خانه / اخبار / تغییرات پیش نویس ISO/WD 19744-1.2 تشریح شد

تغییرات پیش نویس ISO/WD 19744-1.2 تشریح شد

در جریان هشتادمین اجلاسیه کمیته ISO/TC 39/SC 2 با عنوان “شرایط آزمون ماشینهای ابزار برش فلزات” در وین اتریش از ۱۸ الی ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۹۶، تغییرات اعمال شده در ویرایش جدید پیش نویس تهیه شده برای ماشین های خان کشی عمودی خارجی مجهز به کنترل عددی  با شماره و عنوان زیر در مرحله WD تشریح شد:

ISO/WD 19744-1.2: Test conditions for numerically controlled broaching machines — Testing of the accuracy — Part 1: Vertical surface type broaching machines

ویرایش اول این پیش‌نویس در مرحله NP در اجلاسیه پیشین در اشتوتگارت آلمان (اردیبهشت ماه ۹۵) ارائه شده بود و بر اساس تصمیم کمیته مقرر شده بود که پیش‌نویس جدید با توجه به نظرات کارشناسان آلمانی تهیه شود. با توجه به تاخیر ایشان در ارسال نظرات، امکان رای‌گیری رسمی در مورد این سند قبل از اجلاسیه وین وجود نداشت فلذا فقط تغییرات بوجود آمده در پیش‌نویس جدید در این اجلاسیه تشریح شد. پس از ارائه توضیحات در مورد تغییرات ویرایش جدید پیش نویس استاندارد توسط رهبر پروژه، مقرر شد که پیش نویس جدید این سند برای دریافت کامنتهای کارشناسان کشورهای عضو در بین ایشان توزیع شود.

گفتنی است که این پیش نویس توسط کارشناسان ایران تهیه و تدوین شده است و آقای مهندس مرتضی دشتی زاده مسوولیت رهبری پروژه تدوین این سند را به عهده دارد.